ЗВІТ ПРАВЛІННЯ

Шановні спілчани! Ми вступили у 2017 рік уже в зрілому віці з 19-річним досвідом роботи нашої установи. 2016 рік був надзвичайно складним для нас, як і для інших фінансових інституцій, у зв’язку з продовженням економічної кризи в Україні та ще більшого зубожіння нашого багатостраждального народу. Ми мимоволі прийняли на себе важкий удар наслідків від нашвидкоруч прийнятих законотворцями законів та від непродуманих дій керівництва нашої держави. Ця довготривала криза стала серйозним випробуванням на міцність та надійність фінансових установ, на їх здатність до виживання.
На щастя, кредитні спілки України, які сповідують принципи справжньої демократичної кооперації, не розрізнені організації, які залишилися сам на сам із фінансовою кризою, вони сьогодні об’єднані в систему і ця система продовжує робити рішучі, впевнені і згуртовані кроки, щоб підтримати кредитні спілки і допомогти їм вистояти у скруті. Провідна роль у цьому належить НАКСУ, членом якої ми є. Завдяки своїй кооперативній природі та максимально наближеній до інтересів людей ринковій позиції, кредитні спілки є одним з небагатьох реально функціонуючих механізмів кредитування малозабезпечених верств населення, малого бізнесу та фермерів, а тому держава зобов’язана підтримати ініціативи кредитних спілок, що охоплюють членством до 2,5 мільйонів громадян України, інтереси яких заслуговують на належну повагу і захист. Проте, окрім декларування окремими депутатами Верховної Ради України свого позитивного ставлення до подальшої долі кредитних спілок, жоден законопроект, який би полегшив їх становище, не прийнятий.
І в цих умовах нам багато що потрібно зробити. По-перше, Верховна Рада так і не спромоглася проголосувати за поправки до Податкового Кодексу про збереженя статусу неприбутковості за спілками, та про відміну безглуздої політики щодо застосування спілками РРО і через цю невизначеність вкотре необхідно вносити зміни у Статут та знову і знову майже щоквартально приводити внутрішні документи у відповідність до чинного законодавства України.
Ми віримо, що настане час і ми продовжимо працювати успішно, займаючи активну позицію за всіма напрямками – починаючи від інформаційної та рекламної політики, що включає роз’яснювальну роботу про перевагу членства в КС, закінчуючи широкою співпрацею з державними установами та громадськими організаціями.
Минулий рік напруженої праці нашої установи закріпив позитивні тенденції в розбудові кооперативно-спілчанської громади на якісно новому рівні. За звітний період відчутно зросла фінансова самодостатність спілки. Резервний капітал складає 2217025,73 грн, це 85,4 % від активів, що перевищує нормативне значення (15 %) майже у 6 разів, а весь капітал спілки досяг 2261296,79 грн. Кредитний портфель становить 2219756,31 грн.
Проте активи зменшились і складають 2960425,11 грн. На кінець року було 37 діючих депозитних договорів на суму 493066,77 грн. За очікуваними даними наші активи у 2016 році мали зростати, але обсяги кредитування значно зменшились, а витрати спілки у зв’язку з підвищенням цін на товари та послуги значно зросли, через що пропозиція перевищувала попит. У 2016 членами спілки стали 135 осіб і на кінець 2016 року у спілці є 1414 членів. Потреби членів кредитної спілки обслуговує 11 штатних працівників.
Покращення фінансового стану та стабільність у діяльності кредитної спілки стали можливими завдяки виваженій політиці з боку керівних органів кредитної спілки, сумлінній праці всіх працівників, високій довірі і підтримці наших спілчан та ефективному функціонуванню спеціальних механізмів, які дозволяють визначати та, в разі необхідності, коригувати основні параметри фінансової політики. На правлінні аналізувалось дотримання нормативів Держфінпослуг та розглядались інші важливі питання нашої внутрішньої діяльності.
Цього ж року кредитна спілка “Довіра” стала членом ОКС НАКСУ, що зробить спілку та наших вкладників захищеними від впливу негативних наслідків фінансових криз, різкої зміни кон’юнктури ринку та інших негативних факторів.
Хочу висловити щиру подяку тим, хто всі ці роки вкладав свою душу і вміння у створення здорової фінансової організації. Доброго здоров’я Вам і Вашій родині, стабільності і добробуту.

Голова правління             Данія Дзядига