Звіт Кредитного комітету КС „ДОВІРА”

2016 рік для членів кредитного комітету, як і для всіх спілчан, став роком наполегливої праці для розвитку організації. Кредитний комітет працював у складі 5-ти чоловік. Цей орган КС, що відповідає за організацію кредитної діяльності спілки, впродовж року розглядав заяви членів КС, що поступили для прийняття рішення про надання кредиту, а також вирішував інші питання, пов‘язані з кредитною діяльністю.
Економічна ситуація в нашій державі, на жаль, не стає кращою, тому ми продовжуємо працювати з найбільш незахищеними верствами населення, кредитуючи простих громадян із середнім та не високим рівнем доходів. Зниження платоспроможності членів КС змусило нас більш детальніше вивчати доходи і матеріальний стан людей.
Проте, розглядаючи заяви членів спілки на отримання кредиту, ми, як правило, надаємо перевагу членам КС із позитивною кредитною історією для мінімізації кредитних ризиків.
Членами комітету проведено 207 засідань і розглянуто 544 заяви. Укладено 544 договори з членами КС на загальну суму 3 316 959,10 грн. Якщо розглянути цілі кредитування, то побачимо таку картину:
- на енергозбереження — 491 595,10 грн.;
- на ведення фермерських господарств – 249 694 грн.;
- на меблі і техніку — 359 970 грн,;
- споживчі та інші — 2 215 700 грн.
Одним з головних завдань кредитного комітету є організація роботи з питань своєчасного повернення кредитних коштів. Ми активно працювали в цьому напрямку. На жаль, не всі члени КС добросовісно виконували взяті на себе зобов’язання і порушували графік сплати кредиту. Через що 107 позичальникам було надіслано листи – попередження. Подано 12 позовних заяв до суду для примусового стягнення боргу, завдяки яким повернуто близько 18 000 грн.
Протягом року кредитна спілка не підвищила відсоткові ставки на жоден підвид кредиту.
Ось так пройшов цей рік для кредитного комітету. Членам кредитного комітету бажаю успіхів у роботі, гарного настрою, позитивних емоцій від членів КС та всього найкращого у житті.
Голова кредитного комітету                Олександр Фесюк