У Національному банку України відбувся круглий стіл за участю представників Нацбанку та кредитних спілок

03 жовтня 2019 року у Національному банку України відбувся круглий стіл за участю представників Нацбанку та кредитних спілок щодо реалізації проекту Спліт.
У засіданні брали участь перший заступник Голови Національного банку Катерина Рожкова, директор Департаменту ліцензування НБУ Олександр Бевз, начальник Управління захисту прав споживачів Ольга Лобайчук, директор Департаменту стратегії та розвитку НБУ Сергій Карпенко, керівництво та працівники Проект USAID «Кредитування сільськогосподарських виробників» (КЕП), Президент НАКСУ Петро Козинець, лідери 20 кредитних спілок — членів НАКСУ. Нашу кредитну спілку представляла Голова правління Данія Дзядига.

У ході зустрічі керівники Нацбанку  презентували процес реалізації проекту Спліт та представили бачення стратегії розвитку системи кредитних спілок, ознайомили присутніх зі структурою стратегії розвитку фінансового сектору, її основними напрямками, візією та місією,  наголосили  на необхідності застосування пропорційного підходу до регулювання, та заявили про готовність співпраці з усіма Асоціаціями небанківських фінустанов з боку НБУ.

Після виступів відбулось обговорення найбільш хвилюючих ринок питань у форматі діалогу та запитань-відповідей. Зокрема, щодо взаємовідносин з новим державним регулятором, фінансових нормативів, розширення спектру послуг КС, чинної нормативної бази НКФП, ліцензування, звітності, гарантування вкладів, навчання, РРО, перевірок, готівкових операцій та ін.

Президент Національної асоціації кредитних спілок України Петро Козинець у своєму виступі передусім звернув увагу на те, що співпрацю з Нацбанком, як державним регулятором, розпочато із широкої зустрічі з ринком, що дає гарні сподівання, і вказав на необхідність сприяння розвитку ринку КС, адже відсутність підтримки з боку держави призвела до небезпечно стрімкого скорочення кількості кредитних спілок. Також Президент НАКСУ зупинився на питанні оновлення нормативної бази у перехідний період та нової редакції Закону України  „Про кредитні спілки”.

На нашу думку, зустріч була конструктивною та інформаційно насиченою.